نیاز به عشق چیست و چگونه می توان این نیاز را برآورده ساخت؟

انسان با جریانی بی پایان از نیازهای جسمانی ،عاطفی ، ذهنی و معنوی روبه روست که باید ارضا شود برآورده نشدن هر یک از  این نیازها می تواند تمام وجود ما را رنجور کند .

نیازی هست که اگر براورده نشود همه چیز را به هم می ریزد و تولید ناکامی می کند. این نیاز همان نیاز به عشق است ، عشق به دیگران و عشق به خویشتن.

رابطه میان نیاز به عشق و دوست داشتن خویشتن

یکی از علل اصلی نارضایتی و ناراحتی ، نبود عشق است .نیاز به عشق نیازی است فراتر از نیازهای دیگر.

بدون عشق نمی توانید به موفقیت برسید.عشق پایه و اساس امنیت خاطری است که به کمک آن می توانید زندگی موفقی بنا کنید.(تفاوت رضایت خاطر و خرسندی با خوشحالی و خوشبختی واقعی در چیست؟)

تا زمانی که خود را دوست نداشته باشید وبا عزیزان خود در عشق سهیم نشوی، نمی توانید از آن به طور کامل لذت ببرید.چیزی نیست که جای نیاز شما به عشق را پر کند.

سرآغاز نیاز به عشق چیست؟

وقتی هیچ چیزی نمی تواند جای نیاز به عشق را بگیرد پس به همین دلیل است که می گوییم بزرگترین مسئله ما ناتوانی  در ارضای  نیاز خود به عشق است و باز به همین دلیل است که با انواع مشکلات دیگر روبرو می شویم.

نیاز به عشق با نیاز به دوست داشتن خود آغاز می شود. وقتی نتوانید خود را دوست بدارید، دوست داشتن شما برای دیگران دشوار می شود. دوست داشتن خود برای دریافت مهری که شایسته آن هستید یک ضرورت است. (چطور میتوانم احساس ارزشمندی، لایق و سزاوار بودن را در وجود خودم تقویت کنم؟)

« نیاز به عشق بر مجموعه سایر نیازها می چربد».

هریک از ما با ارزش ویژه و منحصر به فردی متولد می شویم .

بهتر از دیگران بودن بی مفهوم است کسی از شما بهتر نیست.

کشف مکان خود در عالم هستی

شما در عالم هستی مکان ویژه ای دارید و بخشی از رشد کردن کشف مکان خود در عالم هستی است. باید بدانید چه دارید که ارزانی کنید. (چگونه عشق ورزیدن به خویشتن را یاد بگیرم و خودم را سزاوار آن بدانم؟)

برای چه اینجا هستید و آنگاه رسالت خود را انجام دهید. یافتن این نکته به شما احساسی از کامیابی و موفقیت می دهد. به شما حیات می بخشد.

برای رسیدن به این مهم باید خود را آنطور که هستید بنمایانید و آنطور که هستید خود را بپذیرید و دوست بدارید.( چگونه سطح انرژی های مثبت درونمان را افزایش دهیم؟)

«  هر کس کیفیات ویژه ای دارد که او را منحصر به فرد می کند.»

سوالات اساسی که باید از خود بپرسید!

به سوال های زیر توجه کنید:

سوال: چرا وقتی دیگران از شما قدر دانی نمی کنند ناراحت می شوید؟

جواب: زیرا احساس می کنید شایسته قدردانی هستید.

سوال:چرا لباس آراسته می پوشید؟

جواب:برای اینکه می خواهید دیگران شما را دوست بدارند.

سوال: چرا می خواهید دیگران شما را دوست بدارند؟

جواب:زیرا احساس می کنید که شایسته آن هستید.

وقتی خود را دوست بدارید چه اتفاقی می افتد؟

وقتی خود را دوست داشته باشید می توانید استعداها و توانمندی های خود را بدون احساس محدودیت بیان کنید.

هر چه بیشتر خود را دوست بدارید، بهتر ظاهر می شوید و هر چه بهتر ظاهر شوید،اشخاص خویشتن حقیقی شما را بیشتر تحسین می کنند و تحت تاثیر نقابی که بر چهره دارید واقع نمی شوند. (چرا در زندگی به کرات احساس ناکامی و بدبختی می کنیم؟)

خودتان را تحسین کنید

هر چه دیگران بیشتر شما را تحسین کنند، بیشتر می توانید خودتان را دوست بدارید.این یک چرخه ی افزایش مهر و محبت و ابراز خویشتن است.

«خودم را بیشتر دوست دارم».

«خودم را بیشتر ابراز می کنم».

«دیگران می توانند مرا بیشتر دوست بدارند».

«  پس خودم را بیشتر دوست دارم و…………».

وقتی خودتان را دوست ندارید و خویش واقعیتان را به نمایش نگذارید، جریان در جهت مخالف به حرکت در می آید که حاصل آن کاهش مهر و عشق و ابراز خویشتن است.

با دوست داشتن خود می توانید دیگران را دوست بدارید و در مقام قدرانی بیشتر از آنها باشید.

دنیا مکان متفاوتی می شود. برای هر یک از ما دنیا چونان آینه است که باز تاب وجود مارا به نمایش می گذارد.

هر یک از ما دنیا را از پشت شیشهی عینکهاییبه رنگهای متفاوت تماشا می کنیم. همه چیز بستگی به این دارد که نسبت به خود چه احساسی داریم.

کسانی که از دنیا متنفر باشند از خودشان متنفرند. وقتی  در اغلب اوقات وقتی دیگران را تایید نمی کنید، در واقع بخشی از خود را تایید نمی کنید.

آموختن اینکه خود را دوست بدارید و خودتان باشید، نخستین گام برای پذیرفتن دیگران، ارزش قایل شدن و دوست داشتن آنها و مهم ترین و بزرگترین راز موفقیت در تمامی عرصه های زندگی است.

منبع: زندگی برتر

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × چهار =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.