چگونه سطح انرژی های مثبت درونمان را افزایش دهیم؟

آیا می دانید شکوفا شدن، موفقیت و احساس آرامش در گرو توانایی،  استعداد و دانش و تخصص نیست؟ تعجب می کنید چنین چیزی می گویم. می خواهید اعتراض کنید؟ باشه،  بکنید!!  اما حقیقت است.

اگر سطح انرژی مثبت درون تان پایین باشد، هر چقدر هم با استعداد و توانایی ها باشید، نیرو و اهرم شکوفاسازی خود را ندارید. شما با انرژی درونتان زنده هستید و زندگی می کنید و باید همواره آن را شارژ کنید.

با من همراه باشید تا در این مقاله به اقداماتی بسیار مهم برای شارژ کردن این انرژی بپردازیم.

انرژی های مثبت
انرژی مثبت درونی در واقع نیروی عظیم سوق دهنده ی ما به سمت آرامش، موفقیت، خلاقیت، نوآوری و ایجاد تغییر و تحولات در زندگیمان است.

اتصال به نیروی عظیم آفرینش

همه آفرینش از یک منبع انرژی هستی یعنی خداوند خلق شده است. خداوند با افشاندن و پراکندن ذرات انرژی هستی، عالم را خلق کرده است. بنابراین موجودیت و هستی کل هستی از منبع هستی خداوند است و برای همین می‌گوییم کل عالم یگانه است.

خاک، آب، طبیعت، آتش منبع عظیمی از نیروهای انرژی بخش هستند. در طول زندگی، سطح انرژی درون مان مدام نوسان دارد و باید آن را شارژ کنیم.

یعنی انرژی نهفته در اعماق وجودمان که به ما قدرت و توانایی شکوفا شدن در زندگی را می بخشد زنده نگه داریم.

زمانی که سطح انرژی در وجودمان پایین می آید علائمی چون بی‌انگیزگی، بی هدفی، کاهش اعتماد به نفس، تنبلی، احساس بی حالی، افسردگی، ترسو بودن، روزمرگی، احساس ناامیدی، ناتوانی و …  در ما پدیدار می شوند.

این نقطه نشان می‌دهد شارژ ما تمام شده است.

علاوه بر این ورودی انرژی های مثبت درون ما مسدود شده است.

خوب چه باید کرد؟

اولین و مهمترین اقدام دریافت انرژی های مثبت از عناصر آفرینش است.

انرژی های مثبت

دریافت امواج مثبت آب

آب سرشار از امواج مثبت است. آب رساناست. شنا کنید، دوش بگیرید، کنار رودخانه و دریا آب را تماشا کنید.

به محض آنکه فرصت یافتید از رساندن الکتریسیته های ساکن در آب به سطح بدن خود غافل نمانید.

با فرو بردن سر و صورت خود در آب امواج آرام بخش ( پیشنهاد می کنم مقاله: حضور در لحظه یک مهارت قدرتمند برای کاهش استرس، نگرانی  و افسردگی قسمت۲ را  مطالعه کنید) را به کورتکس مغز انتقال دهید.  این کار باعث می شود ناحیه شلوغ ذهن آرام بگیرد. برای افزایش نیروهای مثبت خود، ۲۰ دقیقه در یک وان حمام قرار بگیرید.

اگر وان ندارید به استخر بروید. آب خوراکی را به مدت دو یا چند ساعت در معرض نور خورشید قرار بدهید، در یخچال خنک کنید و بنوشید. خورشید منبع سرشار از انرژی مثبت است.

مخلص کلام:  می خواهم بگویم با آب دوست باشید، تا می توانید از این انرژی قدرتمند بهره ببرید. ترس های توهمی « از آب می ترسم» را کنار بگذارید، درمان کنید و از این طریق خودتان را به انرژی مثبت درون آفرینش پیوند بزنید و شارژ کنید.

طبیعت و دریافت انرژی

با خورشید، آفتاب، طبیعت، درخت و جنگل، دشت و دمن دوست باشید. خورشید منبع سرشاری از انرژی مثبت است.

پیشنهاد می کنم تا آنجا که برایتان مقدور است حتی لباس ها و وسایل شخصی خود را ساعت ها در معرض نور آفتاب قرار بدهید.

انرژی خورشید بسیار قدرتمند است و تا می توانید این انرژی قدرتمند را جذب کنید.

زیر نور آفتاب دراز بکشید. بدون کفش و جوراب روی چمن و چمن خیس راه بروید.

زیر نور ماه با پای برهنه روی ماسه و خاک راه بروید. بخوابید،  غلت بزنید. به صدای امواج دریا گوش بدهید. در جنگل، در طبیعت راه بروید. گیاهان و درختان را لمس کنید و با آنها حرف بزنید.

خلاصه اگر احساس می‌کنید در وضعیت بی انرژی هستید برای خودتان کاری بکنید و اقدامات ساده، رایگان اما بسیار قدرتمند و موثره فوق را انجام بدهید.

انرژی های مثبت

مواظب کودک درون خود باشید

به بخش احساسی و عاطفی وجودتان کودک درون گفته می شود. ( پیشنهاد می کنم آموزش:  معنای واقعی و ساده کودک درون چیست؟ ببینید) شما با این بخش وجودتان شارژ می شوید.

بدون احساسات و  عواطف فقط زنده هستید، زندگی نمی کنید. هنگامی که با خدا درد دل و راز و نیاز می کنید شما با بخش احساسی و عاطفی خود با او ارتباط برقرار می کنید نه با عقل و منطق.

هر زمان که احساس می کنید به نقطه بدی در زندگی رسیده اید، بدانید ارتباط خود را با کودک درونتان قطع کرده اید.

در تمام طول زندگی باید مواظب و مراقب کودک درون خود باشید. کودک درون خود را به تفریح ببرید. کوچک شوید با بچه‌ها بازی کنید.

کارتون های کودکی مورد علاقه خود را تماشا کنید. فان ها و  سرگرمی های مورد علاقه خود را در برنامه زندگی خود بگنجانید. گاهی کودک شوید ، بزرگسالی را کنار بگذارید. قوانین باید و نباید خود را کنار بگذارید.

این خوب است آن خوب نیست. این کار زشت است و…  را فراموش کنید اجازه ظاهر شدن واقعی خود را بدهید. (پیشنهاد می کنم مقاله :  چگونه عشق ورزیدن به خویشتن را یاد بگیرم و خود را سزاوار آن بدانم؟ را مطالعه کنید)

زیبایی های اطراف خود را درک کنید

با حواس پنجگانه خود در ارتباط و دوستی کامل باشید. چند وقت است که همه جا پر از صدای پرندگان ( گنجشک ها، کبوتر، بلبل و…) است، اما نه در خانه، نه در خیابان و نه در طبیعت نمی شنوید؟ چند وقت است غذا می خورید اما طعم و مزه آن را نمی فهمید؟

چند وقت است در پارک قدم می زنید، پیاده روی می کنید اما طبیعت، درختان و آن همه زیبایی را نمی بینید؟

چند وقت است که لمس می کنید اما هیچ انرژی و لذتی از آن دریافت نمی‌کنید؟

هنگامی که حواس پنجگانه خود را فراموش می کنید، کودک درون خود را فراموش کرده اید، پس شما به طور کلی خودتان را فراموش کرده اید و آنچه مانده تنها خودتان و قفس ذهنتان است.

ذهنی که مدام در حال پرونده‌سازی های منفی است. ( لطفاً آموزش: حذف پارازیت های ذهنی مرور مداوم گذشته بی فایده را ببینید)

پس فراموش کردن حواس پنجگانه یعنی تمام ورودی های انرژی مثبت درون تان را مسدود کرده اید و به تدریج تراکمی از انرژی های منفی اطرافتان شکل می گیرد.

تمرین کنید حتی روزی چند دقیقه روی حواس پنجگانه خود تمرکز کنید.

انرژی های مثبت

کلامتان را پر قدرت و مثبت کنید

از بدگویی، پیش داوری، قضاوت نسنجیده، حسادت، کینه، جر و بحث، مقایسه کردن خود با دیگران، رقابت کردن، رنجاندن دیگران، طعنه زدن، سرزنش کردن بپرهیزید.

سخت است اما تمرین کنید. این اعمال باعث می‌شوند تراکمی از نیروها و انرژی های منفی اطراف تان شکل بگیرد.

حباب انرژی های منفی مثل یک دیوار مانع ورود انرژی های مثبت می شود و کسی که بیشتر از همه عذاب میکشد خودتان هستید. تمرین کنید تفکر مثبت و زبان مثبت را یاد بگیرید. ( پیشنهاد می کنم مقاله: چگونه دیدگاه های منفی خود را تغییر بدهیم و آنها را به تفکراتی مثبت تبدیل کنیم؟ مطالعه کنید)

قدرت شکرگزاری

شکرگزاری یک کانال کاملاً مستقیم و بدون واسطه به منبع انرژی هستی است. من شخصا معتقدم شکرگزاری درمان تمام دردهای انسان است. شکرگزاری قدرتمندترین عامل متحول ساختن انسان برای ایجاد تغییر و تحولات بزرگ در زندگی است.

شکرگزاری منجر به بینش‌های عمیق در انسان می شود. دریا زیباست شما از تماشای آبی دریا لذت می برید اما از اعماق دریا، دنیایی بسیار زیباتر است.

شکرگزاری شما را به اعماق دریا هدایت می کند. شکرگزاری برابر است با موفقیت ها، آرامش، جذب خواسته‌ها و اهداف و خیر و برکت فراوانی در زندگی.

تنبل نباشید، روزی چند دقیقه وقت بگذارید برای حتی کوچکترین داشته هایتان شکرگزاری کنید. و خیلی زود منتظر تغییراتی در زندگی و روح و روان خود باشید.

پیشنهاد می کنم آموزش های زیر را ببینید.

چگونه اراده خود را به اراده خداوند متصل کنیم؟
چگونه کائنات و مسیر جذب را با خود همراه کنیم؟

دوست عزیز از همراهیتان سپاسگزارم. اگر فکر می کنید با خواندن این مقاله وقت خود را هدر نداده اید دیدگاه خود را برایم ارسال کنید. در شبکه‌های اجتماعی زندگی برتر با آموزش های سازنده با ما همراه باشید.

منبع: فاطمه دهقانی

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نه − سه =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.