راز های طلایی جیم ران برای موفقیت در تمامی ابعاد زندگی عنوان

جیم ران در روستایی در آمریکا رشد کرد و کاری جز دوشیدن گاو و علف چینی فرا نگرفت. در ۲۵ سالگی ورشکسته شد و روزی دختر کلوچه فروشی با چهره معصومش از او تقاضای خرید کلوچه هایش را کرد فقط ۲ دلار…

جیم ران پولی برای خرید کلوچه نداشت بنابراین به دروغ پاسخ داد: از این کلوچه ها دست نخورده زیاد دارم ممنونم. دختر کلوچه فروش خداحافظی می کند می رود.

جیم تصمیم می گیرد به این نوع زندگی که مجبوره به خاطر ۲ دلار دروغ بگه پایان بدهد.

چند روز بعد جیم با شخصی بنام شوف آشنا شده که موجب دگرگونی زندگیش میشه با پرسش چند سوال مهم:

پرسش های مهم زندگی جیم ران

پس اندازت تو ۵ سال گذشته چقدر بوده؟ پاسخ: صفر.

آقای شوف می گوید: برای ۵ سال آیندت این روند را ادامه نده.

بیش از آنکه برای شغلت وقت بگذاری برای خودت بگذار، زیرا با سخت کار کردن فقط زندگی را می گذرانی ولی اگر وقت زیادی برای خودت اختصاص دهی موجب دستیابیت به ثروت بزرگی میشود. (برای حصول موفقیت، اولین نقطه تغییر از کجا شروع میشود؟)

در جایی که کار می کنی افرادی هستند که حقوقشان ۵ برابر بیشتر از تو است،

چرا؟ چون آنان برای شرکت ارزشمندترند، مهارت های بیشتری کسب کرده اند…

دوره دوم زندگی جیم

پس جیم شروع کرد به توسعه دادن مهارت فروش و فروشندگیش. مهارت دیگری که به گفته جیم ران سبب ثروتمندیش شده این بوده است که آموخته از چه طریق افراد را یکجا جمع کند و به آنها چگونگی کار گروهی را بیاموزد.

جیم ران برای سال های زیادی بهترین سخنران آمریکا بود، و در سمینارهای زیادی درباره ارتقای شخصیت صحبت کرد. زندگی میلیون ها نفر را با سخنرانی هایش دگرگون کرده است. برایان تریسی و آنتونی رابینز از شاگردانش بودند.

خانمی به نام هلن پس از شرکت در سمینارهای وی و رسیدن به موفقیت در کارش، اقدام به جمع آوری و انتشار مطالبی که خودش در طی سمینار نوشته بود می کند و این کار فوق العاده ای هست. (۵ تغییر کوچک و مهم، پیش نیاز موفقیت و تغییرات بزرگ در زندگی)

زندگی کاری جیم ران

تا ۲۵ سالگی اش مقروض بود و قادر به پیدا کردن مسیر موفقیتش نبود. درست در همان روزها با فردی به اسم جان ارل شف برخورد کرد و به شدت تحت تاثیر فهم تجاری و فلسفه زندگی اش قرار گرفت. (داستان موفقیت: از یک سوراخ دوبار گزیده نشوید)

«ران» وارد سازمان فروش «شف» شد و با شروع رشد شخصی اش در ۳۱ سالگی به یک میلیونر تبدیل شد. ولی«شف» درگذشت یکسال پیش از میلیونر شدن «ران». با گذشت زمان «ران» دریافت که افراد زیادی تمایل به شنیدن داستان موفقیتش و رشد شخصی اش دارند. بنابراین«ران» به مدت ۴۰ سال از تجربیاتش برای دیگران صحبت کرد. تعداد شرکت کنندگان سمینارهایش ۴ میلیون نفر بودند.

او افتخار گرفتن جایزه ی CPAE از انجمن سخن رانان آمریکا را در سال ۱۹۸۵ داشت. از جمله آثار او ۱۷ کتاب و کتاب صوتی و برنامه های ویدیویی می باشد.

در سال ۲۰۰۳ اقدام به برگزاری جلسات آموزشی برای کودکان و بزرگسالان کرد. (موفقیت صددرصد مستلزم دانستن ۲ راز بزرگ است، کدامند؟ قسمت۱)

گفته هایی درباره جیم ران

جیم ران یک فیلسوف تجاری بود. او در مورد حقایق ناب ادعایی نداشت. تنها اصول بنیادین را آموزش می داد و می گفت:

«هیچ اصل بنیادی تازه ای موجود نیست. حقیقت چیز جدیدی ندارد، بلکه حتی کهنه می باشد. شما به افرادی که مدعی اند: « بیاید عتیقه های دست ساز مرا ببینید.» به او مشکوک شوید، زیرا دست ساز نیست.»

«خدمت به مردم موجب قرار گرفتن ما در مسیر ثروت، رضایت و اعتبار و لذت می شود».

« خواندن مطالب سبک، موجب سرگرمی می گردد، ولی موجب رشدتان نمی شود».

«آرزوی داشتن مسایل آسان تر را نکنید، آروزی بهتر شدنتان را بکنید».

«انتظارتان از شغلتان نباید آنچه که به شما می دهد باشد، بلکه مهمتر این است که چه چیزی خواهید شد».

«وقتی به شدت چیزی را می خواهید، حتما راهی برای رسیدن به آن پیدا می کنید».

«بدون وجود ضرورت، اشتیاق ارزشی ندارد».

«آنچه اهمیت دارد پریدن است نه از کدام طرف پریدن. پیشرفتی نمی کنیم بدون آنکه تصمیمی بگیریم».

«داشتن تحصیلات تنها موجب گذراندن زندگی می شود، با خودآموختگی ست که می توان به ثروت رسید».

«نتیجه تلاش ساختار یافته پاداش های بسیاری است».

«وقتی را برای نتیجه گیری گذشته قرار دهید، به این صورت قادر به ترسیم طرحی بر طبق تجربه های خودتان هستید و از آن برای سرمایه گذاری در آینده استفاده کنید».

و سرانجام «جیم ران» در دسامبر ۲۰۰۹، در حالی که ۱۸ ماه با بیماری فیبرز ریوی مبارزه کرد در کالیفرنیا دار فانی را وداع گفت.

چندین توصیه برای رسیدن به موفقیت از دید جیم ران تیتر

در اینجا به ۶ مورد از آنها می پردازیم:

اولین توصیه: کارایی

اگر اقدام به ساختن چیزی نکنید، نمی توانید شاد باشید. قرار نیست در زندگی همیشه به استراحت بپردازیم، ما به استراحت فقط به اندازه تجدید قوا نیاز داریم. (چگونه قوانین معنوی موفقیت سرعت پیشرفتمان در زندگی را تسریع می کنند؟)

هدف از آمدن فصل ها، باران، خاک و آفتاب و معجزه زندگی چه چیزی می تواند باشد؟

هدف این است که بدانید چه کاری می توانید انجام دهید.

دومین توصیه: دوستان خوب

بزرگترین سیستم حمایت کننده در جهان دوستی است. پس برای بهتر کردن روابط دوستی تان تلاش کنید. دوستی بسیار سودمند می باشد. دوستان افرادی هستند که با وجود آگاه بودن از همه چیز شما، به شما عشق می ورزند. یکی از دوستان عزیزم در ۵۲ سالگی فوت شد.

همیشه می گفتم چناچه روزی در جایی دور افتاده گرفتار می شدم و فقط اجازه ارتباط با یک نفر را داشتم، با دیوید تماس می گرفتم. چرا؟ زیرا اطمینان داشتم که به من کمک می کرد. کسی که نجات دهنده باشد دوست واقعی است.

در اطرافمان دوستان معمولی نیز هست. دوستانی که شما را به مهمانی خودشان دعوت می کنند. در واقع باید هم دوستان واقعی و هم دوستان معمولی داشته باشیم.

سومین توصیه: فرهنگ

موضوعات با اهمیتی همچون زبان، موسیقی، مراسم ها، سنت ها و لباس ها وجود دارند که باید سعی در تازه نگه داشتن آنها بکنیم. مهمترین دلیل زندگی و شخصیت همه ما فرهنگ است و زمانی که فرهنگ ها ادغام می شوند، در دنیا انرژی، قدرت، شادابی و درستی به وجود می آید.

چهارمین توصیه: معنویات

معنویات در به وجود آمدن خانواده و ملت کمک دهنده است. در این زمینه به قدر کافی تمرین و مطالعه کنید. به بعد روحانی ذاتتان اهمیت بدهید، زیرا این معنویات است که ما را از حیوانات متمایز می کند.

پنجمین توصیه: هیچ چیز را ترک نکنید

خانواده به من یاد داد که هیچ وقت راحتی عملکرد حرفه ای ام، فیلم و رقص را ترک نکنم.

پدرم قبل از مرگش، هر شب را به کار سرگرم کننده می پرداخت، یا به پارک می رفت تا بازی کوکان را ببیند، یا به شنیدن موسیقی می پرداخت، یا به کلیسا می رفت. به هر کجا که دوست دارید ببینید بروید. زندگی در جریان است، با داشتن زندگی خوب، چیزهای خوبی هم نصیبشان می شود.

ششمین توصیه: خانواده و نزدیکان

خانواده و نزدیکان قابل سرمایه گذاری هستند. تا آنان نیز این کار را انجام دهند. از جزیئات روابط نزدیک خودتان مواظبت کنید. اگر پدری بوسه دخترش بر گونه هایش در هنگام خروج از خانه را فراموش نکرده باشد، قدرتمند است. مردی شکست ناپذیر است که لبخند مهرآمیز همسرش در صبح را ببیند.

معجزه خانواده سبب قدرتمندی و تاثیرگذار بودن شما می شود. این فرصت را غنیمت بدانید. اطمینان حاصل کنید که در روزهایی که کارتان زیاد است بر هدف و دلایل واقعی تمرکز کنید تا بتوانید به آرزوهایتان دست پیدا کنید.

منبع: زندگی برتر

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده − ده =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.